Duomenų atkūrimas
iš Flash laikmenų
Failų atstatymas Kontaktai
Kainos

TELEFONAS

Užsakymai priimami ir informacija teikiama telefonu:

+370 64873687

 

DUOMENŲ PRARADIMO PRIEŽASTYS

Mūsų specialistų patirtis leidžia atkurti duomenis iš Flash laikmenų pačiais sudėtingiausiais atvejais. Trumpai aptarsime dažniausiai pasitaikančius gedimus ir ką mes darome konkrečiais atvejais.

USB Flash

 

Loginės failų sistemos klaidos

Esant tokiam gedimui, kompiuteris atpažįsta laikmeną kaip loginį diską, savybėse rodomas jo dydis, tačiau, kreipimosi metu atsiranda pranešimas apie disko formatavimo būtinybę. Jokiu būdu nebandykite jo formatuoti. Tokioje situacijoje pati flash atminties mikroschema yra nepažeista ir po sėkmingo duomenų nuskaitymo ją galima suformatuoti ir toliau eksploatuoti. Duomenys atstatomi specialios programinės įrangos pagalba, kuri analizuoja duomenų struktūrą ir atkuria pradines vartotojo bylas. Tokie gedimai atsitinka dėl kompiuterio darbo sutrikimų, netaisyklingo USB Flash laikmenos atjungimo nuo kompiuterio ir kitų.

Laikmenos valdiklio (controller) gedimai

Valdiklis – tai kiekvienai flash laikmenai sukurta unikali mikroprograma, kuri loginius adresus susieja su fiziniais. Kai, intensyviai naudojant laikmeną, yra viršijamas duomenų įrašymo ciklų skaičius (kuris yra ribotas), tai valdiklis (controller) išeina iš rikiuotes.

Neredaguokite failų, atidarius juos tiesiog iš Flash atmintinės! Tokiu atveju operacinė sistema ir darbinė programa atlieka daugybę skaitymo – rašymo operacijų į atmintinę, kuri tam nepritaikyta. Flash mikroschemos įrašymo ciklų skaičius yra RIBOTAS!!!

Esant tokiam gedimui, Windows atpažįsta laikmeną kaip nulinės talpos loginį diską, bet jo neskaito, o kreipimosi metu „prašo“ įdėti atmintinę.

Tam, kad atstatyti duomenis, mes išlituojame NAND Flash mikroschemą (arba kelias) ir specialiu skaitytuvu nuskaitome joje esančių duomenų dampą (failą –duomenų kratinį). Deja, iki šio momento mes atlikome tik 10% visų duomenų atkūrimo darbų. Vidinė šių laikmenų architektūra yra tokia, kad po nuskaitymo tenka perstatinėti tūkstančius blokų informacijos, išmetant pašalinius. Tokio perstatinėjimo algoritmas yra pakankamai individualus kiekvienam kaupikliui ir priklauso nuo programos, kurią į valdiklį įdiegė gamintojas. Šiai dienai yra žinomi šimtai skirtingų algoritmų, todėl tokį darbą sugeba atlikti tik tikri šios srities profesionalai.

Fiziniai laikmenos gedimai: (pažeista USB jungtis, sudegę elektroninės detalės)

Flash laikmenas nuolat nešiojame su savimi, junginėjame ir atjunginėjame nuo vieno įrenginio prie kito, todėl jos dažnai yra fiziškai pažeidžiamos: nulūžo arba sugedo USB jungtis, sudegė elektroninės detalės, užmynė ant atmintinės ar net pervažiavo ją, užpylė kavos ar išskalbė kelnių kišenėje.

Šiai dienai yra naudojami du būdai informacijai atkurti iš fiziškai pažeistų laikmenų. Pirmuoju būdu mes nustatome sugedusį ar sudegusį komponentą ir keičiame nauju (aišku, jei tai ne Flash atminties mikroschema, tokiu atveju duomenų atstatyti nepavyks). Kadangi šioms laikmenoms atsarginių detalių niekas negamina, naujas elementas imamas iš analogiško įrenginio – „donoro“. Po keitimo specialistui belieka nukopijuoti informaciją į kitą atmintinę. Tačiau toks būdas turi kelis trūkumus: jį taikyti galima tik labai retais atvejais, jo realizacijai būtina rasti naują flash laikmeną, identišką pažeistajai, kurią po „donorystės“ reikės tiesiog išmesti.

Antruoju būdu mes išlituojame NAND Flash mikroschemą (arba kelias) ir specialiu skaitytuvu nuskaitome joje esančių duomenų dampą (failą –duomenų kratinį).Iki šio momento mes atlikome tik 10% visų duomenų atkūrimo darbų. Vidinė šių laikmenų architektūra yra tokia, kad po nuskaitymo tenka perstatinėti tūkstančius blokų informacijos, išmetant pašalinius. Tokio perstatinėjimo algoritmas yra pakankamai individualus kiekvienam kaupikliui ir priklauso nuo programos, kurią į valdiklį įdiegė gamintojas.

Suformatuota laikmena

Nepatyrusio vartotojo netyčia atliktas atminties formatavimas gana dažnai tampa svarbios informacijos praradimo priežastimi. Po formatavimo atmintinė, jei į ją žiūrėti standartinėmis OS priemonėmis, atrodo visiškai tuščia. Tačiau nenusiminkite, informacija vis dar liko jūsų laikmenoje ir dažniausiai ją galima sėkmingai atkurti.

Pirmiausia atliekame pilną atmintinės skanavimą, kurio rezultatai leidžia sudaryti duomenų išsidėstymo „žemėlapį“. Jame surašome konkrečiai kuriuose klasteriuose buvo patalpinti failai ar katalogai. Vėliau nuskaitome reikalingus klasterius ir iš duomenų atstatome failus, kuriuos perrašome į kitą laikmeną.

Žinoma, net ir čia pasitaiko situacijų be išeities, pavyzdžiui, suformatavus xD kortelę fotoaparate, net 99% atvejų yra panaikinami duomenys be galimybės juos atstatyti.

Nuo ko priklauso sėkmingas duomenų atkūrimas

Sėkmingas duomenų atkūrimas praktiškai priklauso tik nuo specialistų kvalifikacijos, kurie atlieka šiuos darbus. Ypač tai pasireiškia informacijos dešifravimo etape ( kai kuriais ypatingais atvejais netgi prireikia parašyti specialų algoritmą). Be to, reikia nepamiršti, kad darbas su elektroninėmis detalėmis reikalauja didelės patirties ir specialios įrangos.

Taigi, galima padaryti išvadą, jei norite susigrąžinti svarbią informaciją – kreipkitės į įmones, kurios specializuojasi duomenų atkūrimo srityje. Bandymai išspręsti problemas savo jėgomis arba nepakankamai kvalifikuotų specialistų pagalba gali sunaikinti Jūsų duomenis visiems laikams.

Informacijos atkūrimas – tik profesionalų darbas.
Nepraleiskite galimybės susigrąžinti savo duomenis – kreipkitės į INFOLUX‘ą nedelsiant!